BANTLI MANYETİK TAMBUR SEPARATÖR

BANTLI TAMBUR

Ürün Tanımı

Kuru temizleyici (ayıklayıcı) olarak da bilinen Bantlı Manyetik Tambur Separatör, 300 mm ye kadar olan iri boyuttaki ferro-manyetik maddelerde konsantre, yarı konsantre ve gang mineral eldesinde kullanılır.

Performans & Kapasite

Separatörlerin kapasiteleri ve performansları malzemeye ve bazı kriterlere göre değişir. Bu kriterler; mineralojik bileşim, parça boyutu dağılımı, nem oranı, serbestleşme boyutu, malzemenin manyetik özellikleri, manyetiklerin non-manyetiklere oranı gibi kriterlerdir. Ekipmanı seçerken aşağıdaki dizayn kriteri belirlenmelidir. Sabit veya değişken kutupluluk Kutup noktası Bant hızı Separasyon merkezkaç ve yerçekimi kuvvetlerinin, manyetik çekim kuvvetleri ile dengesinin bant hızı vasıtasıyla dengelenmesi sonucu optimize edilir.

Dizayn

Cevherin temizlenmesinde boyut dağılımı geniş bir aralıkta dağılmaktadır. Bu sebeple cevhere gerekli muameleyi yapmak için separatörler farklı magnet konfigürasyonları ve kutup noktalarına sahiptir. Bu separatörlerin dizaynında hedeflenen; malzemeyi manyetik alana mümkün olduğu kadar iyi dağıtmaktır. Kauçuk bant besleme noktasında dökülme anında oluşan kuvvete karşı direnç oluşturması için avare kasnaklarla desteklenmiştir. Manyetik tambur altında bulunan bıçak aşınmaya karşı kauçuk kaplıdır ve kolayca değişebilir. Motor kısmı arka tambura montelidir. Redüktör, kayışlar, kasnaklar ve motordan oluşmaktadır. Gerekirse bant hızı 0.5 ile 2,5 m/sn’ ye kadar değiştirilebilir.

Kullanım Alanları

Kuru temizleyici (ayıklayıcı) olarak da bilinen Bantlı Manyetik Tambur Separatör, 300 mm ye kadar olan iri boyuttaki ferro-manyetik maddelerde konsantre, yarı konsantre ve gang mineral eldesinde kullanılır.

DİĞER ÜRÜNLER

SEPARATÖRLER

21 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler

DEMAGNETİZER

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Demagnetizer, Ürünler

VİBROTAVALAR

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Ürünler, Vibro Besleyiciler

SİPARİŞ

Aksa Magnet Endüstri Ürünleri İle ilgili bilgi almak, sipariş vermek ve özel üretim talebinde bulunmak için buradaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Özel ürün boyutları
  • İsteğe bağlı üretim seçenekleri
  • Komple tesis kurulumları

Aksa Magnet - "Dünyanın Neresinde Olursanız Olun!"

TOP