HİDROSİKLON

HİDROSİKLON

Ürün Tanımı

Hidrosiklonun kullanım amacı; tane boyutunda sınıflandırmayı sağlamaktır.

Hidrosiklonun Yapısal Özelliği

a. Hidrosiklon iç kaplama malzemesi, alumina seramik kullanılmaktadır. b. Makul akış yolu, pürüzsüz iç yüzeyi ve olasılıkla daha az sızdırma noktası vb daha iyi sınıflandırma verimliliği, basit kurulum ve kolay bakıma olanak sağlar. c. Üst malzeme çıkışı ve musluğun kolay değiştirilebilir olması yerinde bakım için büyük bir avantajdır.

Çalışma Prensibi

Sulu karışım, basınç altında, giriş ağızdan siklona beslenir. Besleme öğesi hazneye girdikçe, siklonun içindeki sulu karışım dönmeye başlar ve santifüj kuvvetine neden olarak partiküllerin dış duvara doğru hareketini hızlandırır. Partiküller, silindirik bölümden spiral bir düzende aşağıya ve konik bölümün içine doğru yönelirler. Bu noktada daha küçük partiküller ortaya doğru ilerler ve spiral hareketlerle üst malzeme çıkışının (Vortex Finder) içinden yukarı ve dışarıya doğru hareket ederek taşma borusundan tahliye olur. Daha büyük kütleli partiküller, konik bölümün duvarları boyunca aşağı yönlü spiral hareketini korur ve musluktan aşamalı olarak dışarı atılır.

DİĞER ÜRÜNLER

SEPARATÖRLER

21 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler

DEMAGNETİZER

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Demagnetizer, Ürünler

VİBROTAVALAR

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Ürünler, Vibro Besleyiciler

SİPARİŞ

Aksa Magnet Endüstri Ürünleri İle ilgili bilgi almak, sipariş vermek ve özel üretim talebinde bulunmak için buradaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Özel ürün boyutları
  • İsteğe bağlı üretim seçenekleri
  • Komple tesis kurulumları

Aksa Magnet - "Dünyanın Neresinde Olursanız Olun!"

TOP