KURU MANYETİK TAMBUR SEPARATÖR

KURU MANYETİK TAMBUR SEPARATÖR
YMS

Ürün Tanımı

Kuru Manyetik Tambur Separatör, yüksek veya düşük alan şiddetli sabit manyetik dizilimli ve manyetik alan üzerinde serbest hareket edebilen manyetik olmayan zırhtan oluşur. Düzgün bir besleme ile dönen zırh üzerine yayılan malzemeleri manyetik ve manyetik olamayan malzemeler olarak ikiye ayırır.
Kuru Manyetik Tambur Separatörler, üretim hatlarında özel tasarımı ile üretimi aksatmadan kolaylıkla monte edilir. Çok fazla enerji tüketimi ve iş gücü gerektirmeyen yapısıyla enerji ve iş gücünde tasarruf sağlar.

Malzeme manyetik tamburlara dökülür. Manyetik olmayan parçalar, manyetik alandan etkilenmeden tambur dönüş hızı ile ön bölmeden aşağı dökülürler. Manyetik parçalar, tamburların içerisindeki manyetik alan kuvveti tarafından tutulur ve manyetik alanın sona erdiği arka şutlardan dışarı atılır.

Çalışma Prensibi

Makine genel yapı olarak taşıyıcı şase, besleme grubu, besleyici, manyetik tambur grubu, redüktörlü motor ve kumanda panelinden oluşur. Ürünün besleme haznesi yardımıyla vibrotavanın üzerine akışı sağlanır. Vibrotavanın yardımıyla düzgün dağılan ürün, manyetik rulo üzerine geldiğinde manyetik olmayan malzeme merkezkaç kuvveti yardımıyla savrularak non-manyetik malzeme şutuna ayrılır. Manyetik malzemeler ise manyetik rulonun etkisiyle rulonun manyetik kuvvetinden kurtulana kadar rulo üzerinde taşınmaya devam eder. Bu kuvvetten kurtulan ürün manyetik malzeme şutuna aktarılır.

Standart / Özel Aksesuarlar

  • Paslanmaz sacdan yapılmış tambur zırhı,
  • Bıçak açısını ayarlama,
  • AC-DC motor ile tambur hızını rahatça ayarlama,
  • Makinadan ayrı veya bitişik kullanılabilen elektrik panosu,
  • CE, ISO 9001-2008 sertifikaları ile de tescilli üretim kapasitesi.

Kullanım Alanları

Gıda, maden, plastik, tekstil, geri dönüşüm tesisleri vb. işletmelerde kullanılmaktadır.

  • Not: Minarallerin manyetik özelliğine göre motor gücü değişmektedir.

Yaş Manyetik Tambur Ürün Tanıtım Videosu

SEPARATÖRLER

21 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler
ELEKTROMANYETİK KALDIRAÇ

ELEKTROMANYETİK KALDIRAÇ

16 Nisan 2018 By aksamagnet in Ürünler

DİĞER ÜRÜNLER

SİPARİŞ

Aksa Magnet Endüstri Ürünleri İle ilgili bilgi almak, sipariş vermek ve özel üretim talebinde bulunmak için buradaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Özel ürün boyutları
  • İsteğe bağlı üretim seçenekleri
  • Komple tesis kurulumları

Aksa Magnet - "Dünyanın Neresinde Olursanız Olun!"

TOP