ROLL MANYETİK SEPARATÖR

ROLL MANYETİK SEPARATÖR
ROLL

Ürün Tanımı

Roll Manyetik Separatör, yüksek alan şiddetli, sabit mıknatıslı, rulo tipli olan bir çeşit kuru manyetik ayırıcıdır. Roll Manyetik Separatör 0,1-25 mm arasında tane boyutuna sahip düşük manyetik alınganlıktaki malzemelerin zenginleştirilmesinde ve saflaştırılmasında kullanılmaktadır.
Üretiminde kullanılan nadir toprak elementleri alaşımından yapılmış mıknatıslar benzerlerine oranla daha kuvvetlidir. Bu özelliği ve özel mıknatıs dizilimleri ile manyetik rulo üzerinde yüksek çekim kuvvetleri oluşmaktadır. Elde edilen yüksek manyetik çekim kuvvetleri, düşük manyetik alınganlıkta ve çok ince boylardaki manyetik minerallerin yüksek verimle ayrılmasını mümkün kılmaktadır.

Avantajları


  • Antistatik kewlar kumaştan bant,
  • Tahrik sistemi direk akuple motor veya kaplin bağlantılı redüktör,
  • İnventör sürücülü tahrik ünitesi,
  • Paslanmaz çelikten ayarlanabilir sıyırıcı bıçak,
  • Malzemenin düzgün dağılmasını sağlayan hızı ayarlanabilir vibrasyonlu tava veya ince malzemelerin düzgün dağılmasını sağlayan feedroll bulunmaktadır.

Çalışma Prensibi

Makine genel yapı olarak taşıyıcı şase, besleme haznesi, besleyici, manyetik ve pasif rulolar, ürün taşıma bandı, tahrik motoru ve kumanda panelinden oluşur. Roll Manyetik Separatörler, genellikle kırma ve eleme proseslerinden sonra kullanılır. Bu proseslerden geçirilmiş olan -25 mm boyutundaki ve max %5 nem oranına sahip minerallerin besleme haznesi ve besleyici yardımıyla taşıyıcı bant üzerine düzgün bir şeklide akışı sağlanır. Taşıyıcı bant bir manyetik ve bir non-manyetik rulo üzerinde hareket eder. Taşıyıcı bant üzerinde ilerleyen ürün manyetik rulo üzerine geldiğinde manyetik olmayan partiküller merkezkaç kuvveti yardımıyla savrularak non-manyetik malzeme şutuna ayrılır. Manyetik partiküller ise manyetik rulonun etkisiyle rulonun manyetik kuvvetinden kurtulana kadar bant üzerinde taşınmaya devam eder. Bu kuvvetten kurtulan partiküller manyetik malzeme şutuna aktarılır.

Kullanım Alanları

Seramik hammaddelerin ve endüstriyel hammaddelerin demirsizleştirilmesinde ayrıca cevher zenginleştirme operasyonlarında kullanılır. Ayrıca yüksek kaliteli kuvars temizleme manyezit zenginleştirme sahil veya mineral kumların değerlendirilmesi, kireç taşı dolomit temizleme, döküm kumlarının temizlenmesi, refrakter hammaddenin temizlenmesi, bor zenginleştirme kromit zenginleştirme, boksit, feldspat temizleme, kil temizleme, cam kumu temizlemede kullanılır.

DİĞER ÜRÜNLER

YMS

10 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler

İKİZ TAMBUR SEPARATÖR

13 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler

SİPARİŞ

Aksa Magnet Endüstri Ürünleri İle ilgili bilgi almak, sipariş vermek ve özel üretim talebinde bulunmak için buradaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Özel ürün boyutları
  • İsteğe bağlı üretim seçenekleri
  • Komple tesis kurulumları

Aksa Magnet - "Dünyanın Neresinde Olursanız Olun!"

TOP