ELEKTROMANYETİK TAMBUR SEPARATÖR

ELEKTROMANYETİK TAMBUR

Ürün Tanımı

Tambur Manyetik Separatör bütün demir içeriğini ayırmada başarı göstermektedir. Separatörün hiç bir ölü zonu yoktur ve çalışma alanı geniştir. Yüksek verimlilikte demir zenginleştirme yada istenmeyen demirsiz ürün verimliliğini arttırmaktadır. Aşınmaya karşı dayanıklı olup demir içerikli malzemeden  etkilenmez.

Elektromanyetik Tambur Separatör, elektromanyetik alan şiddeti üzerinde serbest hareket edebilen manyetik olmayan zırhtan oluşur. Düzgün bir besleme ile manyetik olmayan zırh üzerine yayılan malzemeleri manyetik, manyetik olamayan olarak ayırır. Kuru Manyetik Tambur Seperatör’ e göre daha büyük malzeme boyutlarında kullanılabilir.
Malzeme manyetik tamburlara dökülür. Manyetik olmayan parçalar, manyetik alandan etkilenmeden tambur dönüş hızı aşağı dökülürler. Manyetik parçalar, tamburların içerisindeki manyetik alan kuvveti tarafından tutulup ve manyetik alanın sona erdiği bölgeden dışarı atılır.

Avantajları

AKSA MAGNET, sürücüleri, motor ve diğer destek ekipmanları, zırh kaplaması gibi aksamları temin etmektedir. Mıknatıs Plakalar bütün tambur manyetik separatörlere eklenebilir. Bu da manyetikli malzemenin yapısına göre seçim şansı sunmaktadır. Her tip malzemeye uygun farklı manyetik alan şiddetine sahip separatörlerin üretimi mevcuttur.

Çalışma Prensibi

Bulk malzeme besleme sistemine göre döner, tambur üzerine dağıtılarak beslenir. Manyetik özelliğe sahip her tane tambur zırhı üzerine tutunarak manyetik alanın bittiği noktaya kadar taşınır. Manyetik olmayan taneler ise manyetik alandan etkilenmeyecek yer çekimi kuvveti etkisiyle manyetikli malzemeden daha önce ayrım gerçekleştirir. Malzeme ve tambur ayrı yönde hareket ederi akış şiddeti el ile kolaylıkla ayarlanabilir ve demirli malzeme temizlenir. Malzeme ister kalın ister ince boyutta yada karışık bir şekilde olabilir. Bu durum hesaplanarak tambur çapı ölçüsü belirlenir.

Kullanım Alanları

Kullanım alanı geri dönüşüm sisteminde demir içerikli Eddy Current sisstemine girmeden önce ön ayırmada kullanılır ve kırıcıdan çıkan pil ve elektronik atık içerisinden demir içeren malzemelerin temizlenme verimliliğini arttırır. Serbestleşmiş demiri kömür yada cam sanayisinde kolaylıkla uzaklaştırır.

DİĞER ÜRÜNLER

SEPARATÖRLER

21 Nisan 2018 By aksamagnet in Separatörler, Ürünler

DEMAGNETİZER

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Demagnetizer, Ürünler

VİBROTAVALAR

18 Nisan 2018 By aksamagnet in Ürünler, Vibro Besleyiciler

SİPARİŞ

Aksa Magnet Endüstri Ürünleri İle ilgili bilgi almak, sipariş vermek ve özel üretim talebinde bulunmak için buradaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Özel ürün boyutları
  • İsteğe bağlı üretim seçenekleri
  • Komple tesis kurulumları

Aksa Magnet - "Dünyanın Neresinde Olursanız Olun!"

TOP