top of page

Manyetik Plakalar

Açıklama: Plakalı mıknatıslar, serbest akışlı ve pnömatik olarak taşınan birçok malzeme türünden demirli öncesi parçaların yanı sıra büyük döküntü demir parçalarını çıkarmak için kapalı akış hatlarına kolayca monte edilir. Tozlu, nemli, pütürlü ve aşındırıcı ürünlerle kartuş tabanlı ayırıcılarda tıkanmaya, köprülenmeye veya hızlı aşınmaya neden olabilecek büyük döküntülerle başa çıkabilirler. Plakalı mıknatıslar, açık bantlardan malzeme düşerken kontaminasyonu yakalamak için konveyörlerin üzerine veya konveyör tahrik kasnaklarının altına da monte edilebilir. Seramik ve Nadir Toprak Mıknatıslardan oluşan modeller mevcuttur.

Seramik plaka mıknatıslar basit ve etkili bir manyetik ayırma çözümüdür. Serbest akışlı ve pnömatik olarak taşınan birçok farklı malzeme türünden serbest demir parçalarını, demirli öncesi parçaları ve diğer demirli metal kontaminasyon türlerini gidermek için kapalı akış hatlarına kolayca monte edilebilirler. Seramik plaka mıknatıslar 480 °F'ye kadar sıcaklıkları tolere edebilir ve oldukça ekonomik bir ekipman seçeneğidir.

Plakalı mıknatıslar tozlu, pütürlü, nemli ve aşındırıcı malzemelerin yanı sıra aks takıldığında tıkanabilecek, köprü oluşturabilecek veya kartuş tarzı manyetik ayırıcılarda hızlı aşınmaya neden olabilecek büyük döküntüleri işlemek için mükemmeldir. Plakalı mıknatıslar birden fazla kurulum seçeneği sunar ve konveyörlerin üzerine de monte edilebilir.

Neodimyum plaka mıknatıslar güçlü ve etkili bir manyetik separasyon çözümüdür. Şu anda mevcut olan en güçlü mıknatıslar olan neodimyum mıknatısları kullanarak, bu neodimyum plaka mıknatıslar en yüksek manyetik ayırma seviyesine ulaşabilmektedir. Güçlü manyetik alan, büyük hurda parçalarından önce demir parçacıklarına kadar her türlü demir içeren metal kırıklığını, hatta çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olanları bile yakalamak ve tutmak için yüksek erişme sahiptir.

 

Neodimyum plaka mıknatıslar kapalı akış hatlarının yanı sıra konveyörlerin üzerine veya açık bantlardan malzeme düşerken kırıntıları yakalamak için konveyör tahrik kasnaklarının altına kolayca monte edilir. Plaka mıknatıslar, birçok farklı serbest akışlı ve pnömatik olarak taşınan malzemeden demirli malzemeyi çıkarmada mükemmeldir. Özellikle plakalı mıknatıslar tozlu, nemli, aşındırıcı ve pütürlü ürünlerin yanı sıra kartuş tabanlı ayırıcılarda tıkanmaya, köprülenmeye veya hızlı aşınmaya neden olabilecek büyük döküntülerin işlenmesi için mükemmel bir seçimdir.

Teknik Döküman / Çizimler
bottom of page