top of page

Kuru Tambur Separatör

ÜRÜN TANIMI
Kuru Manyetik Tambur Separatör, yüksek veya düşük alan şiddetli sabit manyetik dizilimli ve manyetik alan üzerinde serbest hareket edebilen manyetik olmayan zırhtan oluşur. Düzgün bir besleme ile dönen zırh üzerine yayılan malzemeleri manyetik ve manyetik olamayan malzemeler olarak ikiye ayırır.


Kuru Manyetik Tambur Separatörler, üretim hatlarında özel tasarımı ile üretimi aksatmadan kolaylıkla monte edilir. Çok fazla enerji tüketimi ve iş gücü gerektirmeyen yapısıyla enerji ve iş gücünde tasarruf sağlar.
 
Malzeme manyetik tamburlara dökülür. Manyetik olmayan parçalar, manyetik alandan etkilenmeden tambur dönüş hızı ile ön bölmeden aşağı dökülürler. Manyetik parçalar, tamburların içerisindeki manyetik alan kuvveti tarafından tutulur ve manyetik alanın sona erdiği arka şutlardan dışarı atılır.
 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Makine genel yapı olarak taşıyıcı şase, besleme grubu, besleyici, manyetik tambur grubu, redüktörlü motor ve kumanda panelinden oluşur. Ürünün besleme haznesi yardımıyla vibrotavanın üzerine akışı sağlanır. Vibrotavanın yardımıyla düzgün dağılan ürün, manyetik rulo üzerine geldiğinde manyetik olmayan malzeme merkezkaç kuvveti yardımıyla savrularak nonmanyetik malzeme şutuna ayrılır. Manyetik malzemeler ise manyetik rulonun etkisiyle rulonun manyetik kuvvetinden kurtulana kadar rulo üzerinde taşınmaya devam eder. Bu kuvvetten kurtulan ürün manyetik malzeme şutuna aktarılır.  

 

KULLANIM ALANLARI

Gıda, maden, plastik, tekstil, geri dönüşüm tesisleri vb. işletmelerde kullanılmaktadır.

 

AVANTAJLARI

•Paslanmaz sacdan yapılmış tambur zırhı.

 •Bıçak açısını ayarlama.

 •AC-DC motor ile tambur hızını rahatça ayarlama.

 •Makinadan ayrı veya bitişik kullanılabilen elektrik panosu.

 •CE, ISO 9001-2008 sertifikaları ile de tescilli üretim kapasitesi.

Teknik Döküman / Çizimler
bottom of page