top of page

Manyetik Çanak

ÜRÜN TANIMI

Üretimde işlem gören madde ve materyalleri sıvı hammaddelerden ayrıştırmak için kullanılır. Güçlü manyetik çubuklar, filtrasyon özelliği ile istenmeyen metali prosesten uzaklaştırır. Ünite basit bir şekilde bağlanabilir. Ayrıştırılan istenmeyen maddeleri hızlı ve kolayca temizlenir. Kapağını açıp dışarı alınan manyetik barlar üretimi fazla aksatmadan temizlenir ve ham maddenizi istediğiniz saflığa ulaşmasını sağlar.

 

1.    Paslanmaz çelikten imal edilir.
2.    Mıknatıs çubuklarının tümü su geçirmezdir.
3.    Basınç testi uygulanır.

 

KULLANIM ALANLARI 

Yüksek alan şiddetli manyetik traplar, Seramik-Porselen, Cam, Gıda, Plastik, Madeni yağ, Boya vb. birçok alanda kuru veya sıvı ortamlarda manyetik metallerin tutulmasını sağlar.


TEKNİK ÖZELLİKLER
Firmamızın imal ettiği manyetik çubukların manyetik şiddeti ile ilgili özellikler aşağıdaki gibidir.

 

1.    Manyetik çanak gövde malzemesi paslanmaz çelik AISI304,AISI316L ve AISI316’ dır.
2.    Manyetik çubuk malzemesi AISI304 veya AISI316L’dir.
3.    Manyetik çubuklarda kullanılan mıknatıslar; Neodyum-Bor-Demir alaşımı, yüksek alan şiddetlidir. Opsiyonel ola-rak 200°C’ye kadar dayanıklı neodyum mıknatıslarımız vardır.
4.    Kalıcı mıknatıs gücü 14000 Gauss’tur.


Üretimini yaptığımız manyetik çubuklar, yüksek alan şiddetli mıknatısların özel dizilimi sayesinde manyetik özellik içeren her türlü partikülü tutma özelliğine sahiptir. Mikron boyutunda demir içerikli metaller, demir oksitleri ve içerisinde çok düşük miktarlarda demir bulunan paslanmaz çelikleri mıknatısların özel dizilimi sayesinde yakalamak mümkündür.

Teknik Döküman / Çizimler
Manyetik Çanak
bottom of page